Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
2012-07-25 (Crus w Muscadet )

Jedna z najbardziej niedocenianych francuskich apelacji – Muscadet doczekała się wreszcie swoich pierwszych crus. Na razie obejmują one ledwie 100 hektarów z ponad 10000 calego obszaru, ale początek został zrobiony. Mam nadzieję, że te czyste, rześkie, nmineralne wina zyskają nowy bodziec do rozwoju. Nowe crus to: Clisson, leżące na starym granitowym podłożu, Gorges z glebami gliniasto piaszczystymi z dużą zawartością kwarcu i Pallet, gdzie gleby leżą na warstwach gnejsów. Ambicją winiarzy jest wytwarzanie win w o dużym potencjale dojrzewania, co w przypadku win tak mineralnych, z dobrą kwasowością, nie jest pozbawione sensu, tym bardziej, że praktykowane tu powszechnie leżakowanie win na osadzie drożdży pozwala na rozwijanie bardzo inetersujących finezyjnych aromatów i smaków.  

« więcejautor: sch
.

Komentarze:

 

Znany francuski aktor Gerard Depardieu jest również zapalonym winiarzem. Wraz ze swoją partnerką, aktorką Carole Bouquet, wytwarza wino w kilkunastu niewielkich winnicach w różnych zakątkach świata.

Podając wino często stajemy przed problemem, iż jest ono za chłodne lub za ciepłe. W pierwszym przypadku wystarczy postawić butelkę na pewien czas przed podaniem w pokoju. Można również ... więcej»


Podobnie jak zmian temperatury wino nie znosi drgań, wibracji i hałasu. Dlatego też, nie  powinno się go przechowywać w bliskim sąsiedztwie głośnych, bądź wibrujących urządzeń mechanicznych. Z tego samego powodu ... więcej»

Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).