Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
2012-08-04 (Austria nie ma już monopolu na grunera )


Austriacy nie mają już monopolu na grünera. Podczas zorganizowanej 20 lipca w wiedeńskiej restauracji Eckers degustacji porównawczej win z odmiany grüner veltliner pierwsze miejsce zdobyło Vom Balkon der Pfalz 2011 z zasłużonej winiarni Weegmüller. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż utalentowana winiarka Stefanie Weegmüller-Scherr, reprezentująca dwunaste pokolenie właścicieli, winnicy zdobyła już w Niemczech spore uznanie, jednak do tej pory głównie za rieslinga. Cóż, parę lat temu w Londynie austriackie chardonnay pokonało w ślepej próbie burgundy teraz w stolicy veltlinera najlepszą jego interpretację pokazali Niemcy. Ciekawy i nieprzewidywalny ten świat win.

« więcejautor: sch
.

Komentarze:

 

Znany francuski aktor Gerard Depardieu jest również zapalonym winiarzem. Wraz ze swoją partnerką, aktorką Carole Bouquet, wytwarza wino w kilkunastu niewielkich winnicach w różnych zakątkach świata.

Przez długi czas lekceważyłem możliwość podawania wina w karafce, nie zwracałem tez uwagi na zalecenia producentów związane z tym kiedy należy otworzyć butelkę wina. Po ... więcej»


Aby móc w pełni docenić zalety wina, należy podawać je w takiej temperaturze aby zawarte w nim związki aromatyczne mogły uwalniać się powoli, w miarę ogrzewania się wina w kieliszku. ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).