Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
Wino dla kobiet (2008-07-29)


Zawsze byłem przeciwnikiem nazywania określonych typów win jako „męskie”, bądź „kobiece”.  Nigdy nie przekonywały mnie, rozpowszechnione w tej materii poglądy, o takich czy innych męskich lub damskich preferencjach w zakresie smaku. Tymczasem okazuje się, że mogę się mylić, nawet jeżeli nie w stosunku do pań, z którymi zazwyczaj degustuję wina, to przynajmniej w odniesieniu do średniej.


Statystyka jest potężną bronią, od dawna wykorzystywaną w działalności gospodarczej. Nie mógł więc niezauważony pozostać fakt, iż w Stanach Zjednoczonych prawie 70% sprzedawanych win, nabywanych jest przez kobiety. Po takiej informacji wszyscy na wyścigi rzucili się aby zbadać preferencje tak znaczącej grupy konsumentów, tym bardziej, że panie są również najszybciej rosnącą grupą klientów na rynkach wschodzących takich jak na przykład Indie.


Wyniki wielu badań zdają się potwierdzać tezę, że kobiety dysponują nieco inną wrażliwością częściej wybierając wina miękkie i giętkie zamiast potężnych, pełnokrwistych, garbnikowych trunków. Kupują częściej wina subtelne, bardziej wyrafinowane i eleganckie, co potwierdzają także autorzy specjalnej edycji winiarskiego przewodnika Gault-Milliau, przeznaczonej dla kobiet właśnie. Tym samym powstała nisza, a może nawet nie tyle nisza co znaczna część rynku, o którą każdy będzie chciał powalczyć. Nic wiec dziwnego, że z myślą o kobietach już od trzech lat wydawany jest w Stanach Zjednoczonych specjalny dwumiesięcznik winiarski Wine Adventure, który przez specjalistów od mediów chwalony jest za przystępny i jak to określono „nie onieśmielający” styl w jakim doradza kobietom winne zakupy.


Czasopismo to jednak nie wszystko. Jeśli już mówimy o winach dla kobiet, najlepiej zorganizować jakiś ranking lub konkurs. I taki konkurs, oczywiście w USA, zorganizowano. W ubiegłym roku do zawodów pod nazwą National Women’s Wine Competition stanęło 1900 producentów.  To już nie nisza ale cały przemysł. Stąd już tylko krok do specjalizacji. Krok niewielki i już wykonany przez francuską firmę Wine Sight. Pod tą nazwą kryje »

<<< [1] 2 >>>
« więcejautor: sch

Siarczyny , związane z konserwowaniem wina znajdują się w każdym winie. Ich ilość, nie jest szkodliwa dla zdrowia. Ostrzeżenia przed siarczynami umieszcza się na etykietach ze względu na alergików.

Podobnie jak zmian temperatury wino nie znosi drgań, wibracji i hałasu. Dlatego też, nie  powinno się go przechowywać w bliskim sąsiedztwie głośnych, bądź wibrujących urządzeń mechanicznych. Z tego samego powodu ... więcej»

Aby móc w pełni docenić zalety wina, należy podawać je w takiej temperaturze aby zawarte w nim związki aromatyczne mogły uwalniać się powoli, w miarę ogrzewania się wina w kieliszku. ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).