Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:

Możliwości zakupu wina jest całkiem sporo. Sklepy spożywcze, delikatesy, supermarkety, sklepy specjalistyczne, Internet, wreszcie dostawczy oferujący wina w tak zwanej sprzedaży bezpośredniej. Można wreszcie przywieźć sobie wina z zagranicznej podróży. 120 butelek, które przywieźć można z krajów Unii to dużo. Entuzjaści tego sposobu zaopatrywania się w wino, mają już "swoje" sklepy w Niemczech, blisko naszej granicy, wcześniej zamawiają wina i potem własnym samochodem odbierają zamówienie. Ceny w Niemczech, zwłaszcza jeśli chodzi o wina włoskie, są na tyle niższe od polskich, że po większe, a prawem dozwolone, zakupy warto się tam udać. Dobrze, że są takie możliwości, jednak prywatny import na własny użytek z całą pewnością nie zachwieje bytem polskich sklepów z winami. Polscy konsumenci w zdecydowanej większości wina, zwłaszcza te do codziennego spożycia kupować będą w Polsce. Gdzie więc dokonać najlepszych zakupów?
Zdecydowanie najgorszym miejscem zakupu wina są sklepy spożywcze i małe osiedlowe supermarkety. Zazwyczaj znajdziemy w nich niewielki asortyment raczej kiepskich win, źle wyeksponowanych, w dodatku na ogół w nieodpowiednim miejscu, na przykład na intensywnie oświetlonej słonecznym światłem półce. Ponadto zetkniemy się z absolutną niewiedzą personelu, łącznie z kierownictwem i właścicielami na temat oferowanego w ich sklepie asortymentu. Pół biedy jeśli chcemy kupić Sofię, bo potrzebujemy zrobić sos. Jeśli jednak myślimy o winie do obiadu, może to być ryzykowne.
Znacznie większy wybór win znajdziemy w sklepach delikatesowych. W ciągu ostatnich lat stoiska z winami w delikatesach znacznie się powiększyły i choć wybór win jest często przypadkowy, to czasami bywa już porównywalny z ofertą sklepów specjalistycznych. Tak jest »<<< [1] 2 3 4 >>>

Siarczyny , związane z konserwowaniem wina znajdują się w każdym winie. Ich ilość, nie jest szkodliwa dla zdrowia. Ostrzeżenia przed siarczynami umieszcza się na etykietach ze względu na alergików.

Aby móc dokładnie obserwować kolor wina, jego klarowność, połysk, także gęstość, potrzebne są kieliszki z cienkiego, o jak najwyższej przejrzystości szkła, najlepiej kryształu. Kieliszki z barwionego szkła lub z grubego ... więcej»


Przez długi czas lekceważyłem możliwość podawania wina w karafce, nie zwracałem tez uwagi na zalecenia producentów związane z tym kiedy należy otworzyć butelkę wina. Po ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).