Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
Salta | La Rioja | San Juan | Mendoza | Rio Negro

Geografia, klimat, gleby

Przemieszczając się nadal na południe, docieramy do San Juan. Region ten w większym jeszcze stopniu niż La Rioja cieszy się reputacją producenta tanich win na rynek wewnętrzny. Mało kto zauważył, że wielu winiarzy od kilku lat zastępuje wysokowydajne, pospolite odmiany winogron takie jak pedro ximenez, torrontes sanjuanino czy muskat, szlachetnymi szczepami cabernet, merlot, syrah, sémillon, malbec i chardonnay. Najbardziej znani obecnie producenci to Bodega Graffigna, słynąca przede wszystkim z czerwonych win ze szczepów syrah i cabernet oraz wspomniana wcześniej Finca Las Moras.

Wśród europejskich krajów winiarskich znajduje się także Dania i Norwegia, gdzie od kilkunastu co najmniej lat produkuje się i sprzedaje rodzime wina.

Aby móc dokładnie obserwować kolor wina, jego klarowność, połysk, także gęstość, potrzebne są kieliszki z cienkiego, o jak najwyższej przejrzystości szkła, najlepiej kryształu. Kieliszki z barwionego szkła lub z grubego ... więcej»


Podając wino często stajemy przed problemem, iż jest ono za chłodne lub za ciepłe. W pierwszym przypadku wystarczy postawić butelkę na pewien czas przed podaniem w pokoju. Można również ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).