Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
Salta | La Rioja | San Juan | Mendoza | Rio Negro

Geografia, klimat, gleby

Najdalej na poludnie wysuniętym regionem winiarskim Argentyny jest znajdujący się już w Patagonii Rio Negro. Zajmujące powierzchnię około 5 tysięcy hektarów winnice Rio Negro to najniżej położone uprawy winorośli w Argentynie. Sięgają zaledwie 300 - 400 m nad poziom morza. W porównaniu z pustynnymi niemal regionami Salta i La Rioja, Rio Negro przypomina kwitnący ogród. Jabłonie, grusze, brzoskwinie i oczywiście winorośl. Fachowcy uważają Rio Negro za najbardziej obiecujący obszar do produkcji win wysokiej jakości. Już obecnie chardonnay i riesling od takich producentów jak Humberto Canale wyznaczają nowe standardy win argentyńskich. Rio Negro jest również potencjalnie najlepszym regionem do uprawy burgundzkiego szczepu pinot noir

Nieprawdziwe jest twierdzenie, że wino im starsze tym lepsze. Wino w butelce nieustannie żyje, rozwija się, dojrzewa wreszcie umiera, stając się już tylko kolekcjonerską ciekawostką.

Aby móc w pełni docenić zalety wina, należy podawać je w takiej temperaturze aby zawarte w nim związki aromatyczne mogły uwalniać się powoli, w miarę ogrzewania się wina w kieliszku. ... więcej»


Podając wino często stajemy przed problemem, iż jest ono za chłodne lub za ciepłe. W pierwszym przypadku wystarczy postawić butelkę na pewien czas przed podaniem w pokoju. Można również ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).