Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
Salta | La Rioja | San Juan | Mendoza | Rio Negro

Geografia, klimat, gleby

Najdalej na poludnie wysuniętym regionem winiarskim Argentyny jest znajdujący się już w Patagonii Rio Negro. Zajmujące powierzchnię około 5 tysięcy hektarów winnice Rio Negro to najniżej położone uprawy winorośli w Argentynie. Sięgają zaledwie 300 - 400 m nad poziom morza. W porównaniu z pustynnymi niemal regionami Salta i La Rioja, Rio Negro przypomina kwitnący ogród. Jabłonie, grusze, brzoskwinie i oczywiście winorośl. Fachowcy uważają Rio Negro za najbardziej obiecujący obszar do produkcji win wysokiej jakości. Już obecnie chardonnay i riesling od takich producentów jak Humberto Canale wyznaczają nowe standardy win argentyńskich. Rio Negro jest również potencjalnie najlepszym regionem do uprawy burgundzkiego szczepu pinot noir

Siarczyny , związane z konserwowaniem wina znajdują się w każdym winie. Ich ilość, nie jest szkodliwa dla zdrowia. Ostrzeżenia przed siarczynami umieszcza się na etykietach ze względu na alergików.

Przez długi czas lekceważyłem możliwość podawania wina w karafce, nie zwracałem tez uwagi na zalecenia producentów związane z tym kiedy należy otworzyć butelkę wina. Po ... więcej»


Aby móc dokładnie obserwować kolor wina, jego klarowność, połysk, także gęstość, potrzebne są kieliszki z cienkiego, o jak najwyższej przejrzystości szkła, najlepiej kryształu. Kieliszki z barwionego szkła lub z grubego ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).