Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
Weinviertel | Wachau | Kremstal | Wiedeń | Kamptal

Wina i producenci

Geografia, klimat, gleby

Szczepy winorośli

Królem okręgu Weinviertel jest odmiana grüner veltliner. Szczep ten charakteryzuje się bowiem sporą kwasowością, dającą winom świeżość, przy czym kwasowość ta równoważona jest często przez pozostający po fermentacji resztkowy cukier, tak że wina te rzadko są kwaśne. Charakterystyczną cechą veltlinera jest jego aromat z wyraźnymi nutami mielonego pieprzu. Delikatny posmak pieprzu wyczuwalny jest także na podniebieniu, co nadaje winu przyjemną pikantność. Krótko mówiąc jest to doskonałe wino do jedzenia, co więcej u większości winiarzy całkiem niedrogie.
Inne uprawiane w Weinviertel odmiany to: müller-thurgau, welschriesling i traminer a z czerwonych blauer portugieser i zweigelt

Znany francuski aktor Gerard Depardieu jest również zapalonym winiarzem. Wraz ze swoją partnerką, aktorką Carole Bouquet, wytwarza wino w kilkunastu niewielkich winnicach w różnych zakątkach świata.

Podobnie jak zmian temperatury wino nie znosi drgań, wibracji i hałasu. Dlatego też, nie  powinno się go przechowywać w bliskim sąsiedztwie głośnych, bądź wibrujących urządzeń mechanicznych. Z tego samego powodu ... więcej»

Aby móc w pełni docenić zalety wina, należy podawać je w takiej temperaturze aby zawarte w nim związki aromatyczne mogły uwalniać się powoli, w miarę ogrzewania się wina w kieliszku. ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).