Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
Elqui Valley | Limari Valley | Aconcagua Valley | Casablanca Valley | San Antonio Valley | Maipo Valley | Cachapoal Valley | Colchagua Valley | Curico Valley | Maule Valley | Itata Valley | Bio Bio Valley | Malleco Valley

Wina i producenci

Geografia, klimat, gleby

Szczepy winorośli

Historia

Balduzzi - założona przez imigranta z Piemontu Albano Balduzzi firma istnieje od 1906 r. Ceniony jest ich cabernet sauvignon Bouchon - Firma założona w 1892 roku przez Francuza Guillaume'a Bouchon, który przybył do Chile z Saint-Emilion. Ich najbardziej znane wina to: Chicurea (sauvignon blanc), Las Mercedes (chardonnay), Chardonnay J.Bouchon Gran Reserva, Chicureo (merlot) i Merlot J.Bouchon Gran Reserva. Calina - znany producent, którego właścicielem jest kalifornijska firma Kendall-Jackson, nie posiada własnych winnic. Winogrona skupuje i wytwarza z nich godne polecenia wina, zwłaszcza cabernet, merlot i chardonnay. Carta Vieja - Rodzina Pedregal od 1825 r. uprawia 500 hektarową winnicę. Marka Carta Vieja istnieje od 1985 roku, kiedy firma zaczęła produkować proste, owocowe wina przeznaczone na masowy rynek. Cremaschi - Rodzina Cremaschi pochodząca ze Stanow Zjednoczonych od 1978 roku zarządza 100 hektarową winnicą w Maule. Obecnie firmę prowadzi wykształcony w Bordeaux enolog Christian Cremaschi. Ich najbardziej cenione wina to chardonnay i cabernet sauvignon. Gillmore - to nie nazwa firmy ale nazwisko winiarza, który jest właścicielem dwóch znanych posiadłości: Rucahue i Tabontinaja. W tej drugiej wytwarza bardzo wysoko ceniony cabernet franc. Większość win dojrzewa w beczkach z amerykańskiego (60%) i francuskiego dębu. Lomas de Cauquenes - Istniejąca od 1939 roku spółdzielnia, ma opinię jednego z lepszych producentów win ze starego szczepu pais. Część win pochodzi z upraw biologicznych. Segu - Rodzinna firma założona w 1924 roku przez imigrantów z Katalonii. Główne marki handlowe to Quatro Vientos, Dona Consuela i Caliboro. TerraNoble - Sześciu udziałowców założyło tę firmę w Maule w 1992 r. Od 1994 r. wina są na rynku. Za szczególnie udane uważa się sauvignon blanc i merlot. Marki handlowe to TerraNoble i Valle Andino.

Istnieje ponad 10 tysięcy odmian winorośli zarejestrowanych do produkcji wina. Oznacza to, że próbując codziennie wina z jednej odmiany, aby poznać je wszystkie potrzebujemy ponad 27 lat

Przez długi czas lekceważyłem możliwość podawania wina w karafce, nie zwracałem tez uwagi na zalecenia producentów związane z tym kiedy należy otworzyć butelkę wina. Po ... więcej»


Aby móc dokładnie obserwować kolor wina, jego klarowność, połysk, także gęstość, potrzebne są kieliszki z cienkiego, o jak najwyższej przejrzystości szkła, najlepiej kryształu. Kieliszki z barwionego szkła lub z grubego ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).