Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:

Meden Agan 2008 - wino z kategorii "Spora przyjemność - drożej ale warto"

Meden Agan znaczy podobno w antycznej grece tyle co „nic w nadmiarze”. Meden Agan to czerwone wino z okolic Nemei, wytwarzane przez rodzeństwo Kallie i Antonisa Papantonis z rodzimego szczepu agiorgitiko. Meden Agan należy bez wątpienia do tych win, których choć raz w życiu należy spróbować. Mniejsza o klasyczne owocowe aromaty, mniejsza o delikatne ziołowe akcenty i krągłą fakturę. Mniejsza wreszcie o długi, zakończony aksamitnymi taninami finisz. Meden Agan to triumf równowagi. Nie atakuje koncentracją, choć nie cierpi też na jej brak. Nie tłamsi beczkowymi aromatami, choć w dębie dojrzewa. Jest niemal eteryczne, pełne powietrza i światła, jednakże ze strukturą zapewniającą duży potencjał dojrzewania. Choć pochodzi z winnic leżących poza apelacją Nemei, należy, bez wątpienia do najlepszych nemejskich, ba, greckich w ogóle win. Wielka klasa. Piętnaście euro wydane na Meden Agan 2008 w sklepie w Napflionie wydaje się wręcz ceną okazyjną


Komentarze:Filoksera, z łacińskiego phylloxera vastatrix, to pochodzący z Ameryki Północnej gatunek mszycy, który w drugiej połowie XIX stulecia niemal całkowicie spustoszył europejskie winnice.

Podając wino często stajemy przed problemem, iż jest ono za chłodne lub za ciepłe. W pierwszym przypadku wystarczy postawić butelkę na pewien czas przed podaniem w pokoju. Można również ... więcej»


Aby móc w pełni docenić zalety wina, należy podawać je w takiej temperaturze aby zawarte w nim związki aromatyczne mogły uwalniać się powoli, w miarę ogrzewania się wina w kieliszku. ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).