Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele (2007-12-24)


Za nami kolejny rok znaczony dla każdego z nas osobistymi sukcesami i porażkami, wydarzeniami mniej lub bardziej ważnymi. Winnice i piwniczki w Kremstal zimą Dla mnie osobiście wielką radością i wzruszeniem stał się fakt zniesienia granic miedzy większością państw europejskich. Po wieku XX, wieku totalitaryzmów i zniewolenia, wkraczamy w XXI wiek jako ludzie wolni. Miejmy nadzieje, że wszyscy będziemy się potrafili z tej wolności cieszyć.


Życzę wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnie ciepłych Świąt Bożego Narodzenia, a nadchodzącym 2008 roku wielu pozytywnych wzruszeń i odkryć, nie tylko winnych.

« więcejautor: sch

Gruzja przyjęła chrześcijaństwo w IV wieku i jak głosi opowieść pierwszy krzyż wykonano z winorośli, aby podkreślić, że wiara i wino to najświętsze skarby.

Podając wino często stajemy przed problemem, iż jest ono za chłodne lub za ciepłe. W pierwszym przypadku wystarczy postawić butelkę na pewien czas przed podaniem w pokoju. Można również ... więcej»


Podobnie jak zmian temperatury wino nie znosi drgań, wibracji i hałasu. Dlatego też, nie  powinno się go przechowywać w bliskim sąsiedztwie głośnych, bądź wibrujących urządzeń mechanicznych. Z tego samego powodu ... więcej»

Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).