Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
Bożena Jurecka nie żyje (2010-06-28)


To już ponad 10 dni i nadal trudno uwierzyć. W wypadku samochodowym w Warszawie zginęła Bożena Jurecka. Bożenę znał chyba każdy, kto w Polsce miał do czynienia z winami włoskimi. Jej firma Itabo zajmowała się promocją włoskich produktów spożywczych, nie tylko win ale również oliwy, serów itp. Zresztą to nie ważne. Bożena była osobą emanującą niezwykłą, pozytywną energią, ciepłą, serdeczną i bardzo życzliwą. Właściwie każdy kontakt z nią sprawiał, że wszelkie problemy wydawały się proste i łatwe do rozwiązania. W naszym małym winiarskim światku cieszyła się uznaniem i szacunkiem. Rozmawiałem z nią kilka dni temu, a później bezskutecznie próbowałem się dodzwonić. A teraz? … Wraz z Bożeną zginęła jej 2,5 letnia córeczka. Brak słów! 

« więcej

Remuer, to pracownik, który ręcznie przekręca butelki z szampanem podczas leżakowania, aby zebrac gromadzacy się osad w szyjce butelki. Wprawny remuer porusza dziennie nawet 30 tysięcy butelek

Podając wino często stajemy przed problemem, iż jest ono za chłodne lub za ciepłe. W pierwszym przypadku wystarczy postawić butelkę na pewien czas przed podaniem w pokoju. Można również ... więcej»


Podobnie jak zmian temperatury wino nie znosi drgań, wibracji i hałasu. Dlatego też, nie  powinno się go przechowywać w bliskim sąsiedztwie głośnych, bądź wibrujących urządzeń mechanicznych. Z tego samego powodu ... więcej»

Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).