Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
Dima na plaży w Poetto (2010-09-23)


Coraz częściej słyszę, że wszystko trzeba robić wolniej. Slow Food, Slow Reading, Slow Wear. A ja na to po prostu nie mam czasu. Ja wciąż się spieszę. Najpierw chcę żeby wszystko jak najwcześniej się zaczęło, a kiedy trwa, modlę się żeby jak najszybciej się skończyło. Życie stało się pułapką.


Na to żeby zwolnić mam szansę tylko wtedy, kiedy zostaję bez własnej woli „uwięziony”. Kiedy pojawiam się na dłuższy czas w jakiejś ramie, staje się częścią obrazu, który trwa dłużej niż chwilę. Gram rolę w jakiejś improwizowanej sztuce, która choć ma początek i koniec, wydaje się jednak nieskończona.


Pociąg nad morze. Siedzę w Warsie, bo nigdzie nie ma już miejsc. Wchodzi dwóch chłopaków, luźnych, swobodnych. Niemożliwie młodych, młodością, która trwa tylko przez chwilę. Młode chłopaki będą podrywać młode dziewczyny. Wieczorem. Szansa na to że przeżyją coś czego nie zapomną do końca życia jest ogromna. Przy oknie stoi dziewczyna w nieokreślonym wieku. Jeszcze spięta, z głową w chmurze złych myśli. Wspomnień korytarzowych intryg, biurowych plotek. Niepewna przyszłości, której nigdy nie była pewna. Patrzy niewidzącym wzrokiem. Widzi wciąż tylko swoje biurko, komputer i segregatory, gdzie gromadzi papiery, które nikogo nie interesują. Dalej siedzą dwie panie, przyjaciółki od zawsze. Uśmiechnięte, wsłuchane w siebie. Mają podobne twarze, gesty, barwy głosu. Może ludzie z czasem upodabniają się do siebie, wtedy kiedy nie widzą lat, które mijają. Bliżej baru wrzeszczy dzieciak. Jego podróż nie obchodzi. Stoi i wrzeszczy. Wszystko mu jedno. Może uspokoji się kiedy zobaczy morze. Zmierzy się z nieskończonym. Od tego momentu już zawsze będzie nosił ten niepokój w sobie. Jedzie z nami również starszy pan, wyjęty żywcem z epoki lodów Bambino. Jedzie z tekturową walizką. Zawsze spędza wakacje w tym samym pensjonacie w Jastarni. Jest człowiekiem zasad, porządku. Po cichu marzy o odrobinie szaleństwa. Wie jednak, że »

<<< [1] 2 >>>
« więcejautor: rurale

Filoksera, z łacińskiego phylloxera vastatrix, to pochodzący z Ameryki Północnej gatunek mszycy, który w drugiej połowie XIX stulecia niemal całkowicie spustoszył europejskie winnice.

Aby móc w pełni docenić zalety wina, należy podawać je w takiej temperaturze aby zawarte w nim związki aromatyczne mogły uwalniać się powoli, w miarę ogrzewania się wina w kieliszku. ... więcej»


Przez długi czas lekceważyłem możliwość podawania wina w karafce, nie zwracałem tez uwagi na zalecenia producentów związane z tym kiedy należy otworzyć butelkę wina. Po ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).