Dzieje wina
Wino w Polsce
Powstawanie Wina
Kraje i regiony
Kupowanie wina

Wino i zdrowie
Rekomendacje
Szkolenia
Archiwum
Linki
Kontakt


Wyszukiwarka
 Szukaj w:

Newsletter
 Wpisz swój adres:
Salta | La Rioja | San Juan | Mendoza | Rio Negro

Geografia, klimat, gleby

Przemieszczając się nadal na południe, docieramy do San Juan. Region ten w większym jeszcze stopniu niż La Rioja cieszy się reputacją producenta tanich win na rynek wewnętrzny. Mało kto zauważył, że wielu winiarzy od kilku lat zastępuje wysokowydajne, pospolite odmiany winogron takie jak pedro ximenez, torrontes sanjuanino czy muskat, szlachetnymi szczepami cabernet, merlot, syrah, sémillon, malbec i chardonnay. Najbardziej znani obecnie producenci to Bodega Graffigna, słynąca przede wszystkim z czerwonych win ze szczepów syrah i cabernet oraz wspomniana wcześniej Finca Las Moras.

Gruzja przyjęła chrześcijaństwo w IV wieku i jak głosi opowieść pierwszy krzyż wykonano z winorośli, aby podkreślić, że wiara i wino to najświętsze skarby.

Przez długi czas lekceważyłem możliwość podawania wina w karafce, nie zwracałem tez uwagi na zalecenia producentów związane z tym kiedy należy otworzyć butelkę wina. Po ... więcej»


Aby móc w pełni docenić zalety wina, należy podawać je w takiej temperaturze aby zawarte w nim związki aromatyczne mogły uwalniać się powoli, w miarę ogrzewania się wina w kieliszku. ... więcej»


Wszelkie treści i materiały udostępniane na www.winomania.pl należą do ich autorów.
Dobrowolna ich publikacja przez osoby trzecie jest możliwa jedynie
po podaniu źródła ich pochodzenia (www.winomania.pl).